Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?
![Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?](https://images.prom.ua/3726224903_w804_h500_poshkodzhene-abo-znischene.jpg)
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІД ЧАС ВАЙНІ МАЙНО
З початку війни в Україні внаслідок військової російської агресії станом на 17 березня, за даними проекту KSE "Росія заплатить", сума завданих збитків складає 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд дол.
За розрахунками, в Україні пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 411 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров’я, 1600 житлових будинків, 26 заводів / їхні склади, 15 аеропортів, 6 ТЕС / ГЕС тощо.
Крім того, "втрачено" понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, зруйновано/виведено з ладу 15 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів тощо.
Ці цифри продовжують зростати щодня.
Чи варто фіксувати руйнування? Як це робити?
Зберіть та зберігайте документи на майно.
В першу чергу, це стосується документів, що посвідчують право власності на майно.
Для нерухомості це
- витяг з Державного реєстру речових прав власності на нерухоме майно;
- технічний паспорт БТІ.
Для автомобіля
- реєстраційне свідоцтво на транспортний засіб.
За можливості зробіть з них якісну копію.
Складіть Акт пошкодження.
У разі пожежі чи аварійного стану — викликайте працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій для усунення наслідків та складання відповідного акту. Не забудьте залишити собі копію. Залучіть до огляду представників місцевої держадміністрації. Або запросіть їх для огляду окремо. За результатами огляду складіть Акт обстеження майна.
За результатами огляду проведіть фото та відеофіксацію руйнувань. Матеріали фотофіксації, можете долучити до Акту обстеження. Якщо матеріали фотофіксації не вдалося долучити до Акту - зберігайте їх на електронних носіях.
Залучити до огляду сторонніх людей (сусідів).
По можливості проведіть оцінку пошкодженого майна та оцінку завданих збитків.
Зверніться до правоохоронних органів.
Зверніться з заявою про злочин до правоохоронних органів.
Зібрані матеріали: правовстановлювальні документи, акти, матеріали фото- та відеофіксації, звіт про оцінку збитків долучіть до заяви.
Завантажте матеріали на сайт “Росія заплатить”
Матеріали завантажте на сайт Росія заплатить. Це ресурс, який збирає докази злочинів РФ для подальшого відшкодування.
В статті використано матеріали
https://www.facebook.com/shelevytska/posts/10228565686474015
- Щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”.24.03.2022 року прийнято Закон України № 2145-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Коротко про основні положення цього ЗаконуПовна версія статті
- Примусове відчуження або вилучення майна під час воєнного стануВійна в країні спонукає органи влади до вжиття оперативних і не завжди популярних заходів для подолання ворога. В таких умовах права громадян можуть зазнати деяких обмежень. Мова йде про передачу, примусове відчуження або вилучення майна для військових потреб.Повна версія статті