ПРИДБАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ БЕЗ ПРОБЛЕМ? Без проблем!
ПРИДБАТИ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ БЕЗ ПРОБЛЕМ? Без проблем!
Можливо, «без проблем» це деяке перебільшення. Неприємні несподіванки можуть виникнути завжди і звідти - звідки їх найменше очікуєш. Альо дотримання простих правил та вчинення декількох простих дій допоможуть уникнути більшості таких сюрпризів.
Отже.
4 доступних спосібі перевірки земельної ділянки.
1. Перевірка за кадастровим номером
Кадастровий номер – це набір 19 цифр та двокрапок. Має такий вигляд.
«0123456789:01:002:0034»
Його наявність свідчить про те, що земельна ділянка внесена до бази державного земельного кадастру та до публічної кадастрової карти.
Якщо ввести його у відповідно віконце Публічної кадастрової карти (вісь посилання: https://map.land.gov.ua/), можна побачити земельну ділянку на кадастровій карті.
Крім конфігурації (форми) земельної ділянки з Публічної кадастрової карти можна дізнатись про тип власності, цільове призначення та площу земельної ділянки. Тут же можна замовити Витяг з ДЗК про земельну ділянку, Витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки (не плутати з експертною грошовою оцінкою, яка потрібна буде для при укладенні Договору купівлі-продажу) та інформацію про право власності та речові права.
2. Перевірка за Витягам з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Видавник цього документу – Держгеокадастр. Замовити Витяг можна через вхід до Публічної кадастрової карти, там є відповідний сервіс.
Що можна дізнатись з цього документа про земельну ділянку?
· вона внесена до бази Держгеокадастру;
· кадастровий номер земельної ділянки;
· цільове призначення земельної ділянки;
· категорію земель, до якої належить земельна ділянка;
· інформацію про форму власності;
· площа земельної ділянки;
· дату державної реєстрації земельної ділянки;
· відомості про обмеження у використанні земельної ділянки;
· кадастровий план земельної ділянки та опис меж;
Вивчаючи Витяг з Державного земельного кадастру, співставте інформацію, що там зазначена з даними з Публічної кадастрової карти.
3. Інформаційна довідка з державного реєстру речових прав
Цей документ надає державний реєстратор. Звертаємо увагу!!! Це основний документ, який підтверджує право власності. З нього ви можете отримати наступну інформацію:
· хто є власником земельної ділянки;
· чі зареєстровані ще які майнові права на земельну ділянку (може вона перебуває в оренді);
· на підставі чого та як давно земельна ділянка перебуває у власності. Підставою виникнення права власності може бути: спадщина, договір дарування, договір купівлі-продажу. Це все зазначено в документи.
· чи є у відношенні земельної ділянки якісь казуси-обтяження: арешт, заборона відчуження.
4. Перевірка земельної ділянки у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
За результатами цієї перевірки ві дізнаєтесь
· чи не перебуває земельна ділянка під арештом;
· чи не оспорювалось право власності на земельну ділянку.
Як бачите, достатня простих та надійних способів отримати та перевірити інформацію про земельну ділянку, щоб уникнути неприємностей під час купівлі клаптика вашої мрії. Якщо щось виглядає підозрілим, від купівлі варто відмовитись. Але не сумуйте. Як каже, класик: «втім переборемо й це!»
ГАРНИХ ВАМ ПРИДБАНЬ!!!
З Вами компанія «Незалежна судова експертиза і оцінка»
- Щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”.24.03.2022 року прийнято Закон України № 2145-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Коротко про основні положення цього ЗаконуПовна версія статті
- Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?З початку війни в Україні внаслідок військової російської агресії станом на 17 березня, за даними проекту KSE "Росія заплатить", сума завданих збитків складає 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд дол. Як діяти в тому випадку, якщо майно постраждало внаслідок військових дій? Які кроки необхідно зробити, щоб мати право на компенсацію в майбутньому.Повна версія статті