7 ПОРАД ЯК ПРОДАТИ ЖИТЛО САМОСТІЙНО
Продаж нерухомості – це крок, який слід гарно зважити та віднестися до нього дуже відповідально. Результатом може бути, як вдала угода так і розчарування. Поради від компанії «Незалежна судова експертиза і оцінка» - це узагальнений досвід фахівців, який, маємо надію, допоможе Вам зорієнтуватись та не потонути в бурхливому морі хитросплетінь юридичних тонкощів, маркетингових ходів, підходів оцінки, мистецтва перемовин та торгу.
Отже,
7 ПРАВИЛ УСПІШНОГО ПРОДАЖ ЖИТЛА САМОСТІЙНО.
1. Аналізуйте ринок та конкурентів.
Перш ніж розмістити оголошення про продаж, варто вивчити ринок та визначити стартову ціну продажу. Станьте на місце покупця нерухомості, подивіться на Ваш об'єкт його очима. Вивчіть оголошення на тематичних сайтах, знайдіть схожі фрази об'єкти, дізнайтесь всі подробиці про об'єкт, якщо потрібно - поторгуйтесь.
2. Оцінка нерухомості. Визначення стартової ціни продаж.
Стартова ціна продажу – важлива складова, але слід пам " ятати, що ніхто не ґарантує, що ваша нерухомість буде продана за такою ціною. Зрозуміло, що для вас ваша нерухомість є найкращою і найдорожчою. Альо чі поділяє вашу думку потенційний покупець? Важливо витримати баланс і визначити ціну таким чином, щоб вона привабила покупця і влаштовувала Вас. Ціни, що зазначені в оголошеннях менші від цін продаж в середньому на 5%. Цю різницю називають поправкою на торг. Як варіант, за оцінкою нерухомості Ви можете звернутись до фахівців: оцінювача або фахівця з продажу нерухомості.
3. Складання оголошення
Приміряйте до собі роль маркетолога, адже потрібно придумати, як привернути увагу до вашої нерухомості та виділитись серед конкурентів. Варто до оголошення вмістити всі переваги вашої пропозиції. Для цього потрібно: придумати ефективний заголовок, зробити хороші фото, описати нерухомість, опублікувати оголошення.
4. Підгототуйте житло до продаж
Слід застосувати різні заходь, від косметичного ремонту до генерального прибирання. При цьому основним правилом, є те, що всі вкладення повинні в підсумку окупитись. Застосовуються тільки доступні та ефективні рішення.
5. Підготуйте житло для переглядів
Важливо справити найбільш сприятливе перше враження. Приємні запахи, гарне освітлення, постарайтеся створити нейтральну атмосферу.
6. Забезпечте доступ для переглядів
Після публікації оголошення вам доведеться відповідати на безліч дзвінків. Зауважте, що половина з них буде від посередників, які пропонують власні послуги, і звісно багато охочих просто поцікавитись. Так само і з оглядами, не слід вважати, що перші огляди будуть вдалими.
7. Зберіть пакет документів
Вісь перелік необхідних документів:
· паспорт та ідентифікаційний код
· дозвіл органів опіки
· підтвердження права власності: Витяг з державного реєстру речових прав власності, договір купівлі-продажу, свідоцтво про спадщину, рішення суду, інший варіант;
· технічний паспорт;
· згода чоловіка/дружини;
· звіт про оцінку майна (потрібен для розрахунку податку);
· довідка з ЖЕКУ або ЦНАВ про те, що всі мешканці виписані.
Слід пам’ятати, що процес продажу, крім наведених етапів, включає в себе багато моментів де краще, звернутись за порадою до фахівця (від перемовин до юридичних тонкощей).
Не нехтуйте допомогою фахівців і вдалого Вам продаж!!!
- Щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”.24.03.2022 року прийнято Закон України № 2145-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Коротко про основні положення цього ЗаконуПовна версія статті
- Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?З початку війни в Україні внаслідок військової російської агресії станом на 17 березня, за даними проекту KSE "Росія заплатить", сума завданих збитків складає 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд дол. Як діяти в тому випадку, якщо майно постраждало внаслідок військових дій? Які кроки необхідно зробити, щоб мати право на компенсацію в майбутньому.Повна версія статті