5 КРОКІВ "ЯК ПРИСВОЇТИ ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ КАДАСТРОВИЙ НОМЕР"
Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці здійснюється в рамках процедури надання адміністративної послуги — "Державна реєстрація земельної ділянки". Для того, щоб здійснити державну реєстрацію земельної ділянки та отримати кадастровий номер потрібно виготовити документацію, яка називається "Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)".
* УВАГА! Мова зараз йде про земельні ділянки під будинком.
Для того, щоб отримати кадастровий номер на земельну ділянку треба здійснити такі кроки:
КРОК 1. Замовляєте технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розробника документації, який відповідає вимогам Закону про землеустрій. Дозвіл або згода місцевої ради у цьому випадку не потрібні.
КРОК 2. Розробник виготовляє технічну документацію із землеустрою.
КРОК 3. Погодження меж земельної ділянки з суміжниками. (Швидше за все розробник документації віддасть Вам акт встановленої форми і Ві самостійно підпишете акт у сусідів).
КРОК 4. Реєстрація через державного кадастрового реєстратора (не плутайте з державним реєстратором прав). Це можна зробити самому через Центр надання адміністративних послуг, але краще нехай це зробить розробник документації, тим більше, що це, як правило, не тягне за собою додаткових оплат.
КРОК 5. Державний кадастровий реєстратор здійснює державну реєстрацію земельної ділянки протягом 14 календарних днів. Ви отримуєте Витяг із Державного земельного кадастру.
Ось і все. Нічого складного.
Вартість виготовлення технічної документації коливається від 1200 до 4000 грн.
Послуга з державної реєстрації земельної ділянки безоплатна. Сучасні онлайн-сервіси Держгеокадастру дають можливість взагалі не ходити до територіальних органів Держгеокадастру.
Оббирає професійного землевпорядника, і все буде добре.
- Щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”.24.03.2022 року прийнято Закон України № 2145-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Коротко про основні положення цього ЗаконуПовна версія статті
- Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?З початку війни в Україні внаслідок військової російської агресії станом на 17 березня, за даними проекту KSE "Росія заплатить", сума завданих збитків складає 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд дол. Як діяти в тому випадку, якщо майно постраждало внаслідок військових дій? Які кроки необхідно зробити, щоб мати право на компенсацію в майбутньому.Повна версія статті