Що зазначати в клопотанні про надання земельної ділянки
Прийшла пора і Ви вирішили щось робити із земельною ділянкою, на якій розташовані Ваші будівлі або яку ви хочете документально дооформити. Найперша річ, яку ви повинні зробити - написати клопотання, лист, звернення і т.д., де маєте вказати інформацію про земельну ділянку. І тут можливі варіанти за які й буде йти мова.
ВАРІАНТ 1. Земельна ділянка сформована. Земельну ділянку можна подивитись в публічній кадастровій карті. У земельної ділянки є кадастровий номер.
В цьому випадку в заяві (клопотанні) слід зазначити кадастровий номер земельної ділянки, вказати про наявність прав на неї у заявника або іншої особи (для цього краще додати витяг з Державного реєстру речових прав на земельну ділянку, який можна замовити через публічну кадастрову карту).
Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в такому випадку не потрібна.
ВАРІАНТ 2. Земельна ділянка не сформована.
В цьому випадку необхідно:
- Отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою.
- Замовити Проект землеустрою в будь-якій землевпорядній організації.
- Погодити Проект з місцевими органами Держгеокадастру та містобудування і архітектури.
- Подати Проект на затвердження органу, який надав дозвіл на розробку проекту землеустрою.
Слід звернути увагу на розмір земельної ділянки: прослідкуйте, щоб вас не обділили, надавши земельної ділянки менше, ніж потрібно для обслуговування будівель. Але й надлишків також не потрібно. Пам’ятайте, шо за земельну ділянку потрібно платити орендну плату або викупити цю земельну ділянку.
ВАРІАНТ 3. Проміжний варіант: земельна ділянка сформована (до 2013 року), але у неї відсутній кадастровий номер, або кадастровий номер наявний, проте ділянка не відображена в публічній кадастровій карті.
В цьому випадку необхідно попередньо (до подання клопотання про викуп ділянки) замовити технічну документацію щодо відновлення меж земельної ділянки в натурі, на підставі якої буде проведена державна реєстрація земельної ділянки як об’єкта права (буде присвоєно кадастровий номер, інформацію про ділянку внесуть в Державний земельний кадастр).
От і все. Щасливого Вам володіння.
- Щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”.24.03.2022 року прийнято Закон України № 2145-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Коротко про основні положення цього ЗаконуПовна версія статті
- Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?З початку війни в Україні внаслідок військової російської агресії станом на 17 березня, за даними проекту KSE "Росія заплатить", сума завданих збитків складає 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд дол. Як діяти в тому випадку, якщо майно постраждало внаслідок військових дій? Які кроки необхідно зробити, щоб мати право на компенсацію в майбутньому.Повна версія статті