АБСОЛЮТНА ТА ВІДНОСНА ЦІННІСТЬ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
Протягом всієї історії людства основою національного багатства було володіння матеріальними благами. Альо зараз схема дещо змінилась і на перший план вийшли цінності, що засновані на знаннях. Виробництво інтелектуальних продуктів стає основою економічного розвитку, а його основною формою - інтелектуальна власність.
Зростання цінності інтелектуальної власності проявляється у двох формах: абсолютній та відносній.
Абсолютна форма виражена в тому, що збільшення цінності збільшує ринкову вартість об'єкта інтелектуальної власності.
Назви брендів (торгових марок) стали цінним нематеріальним активом, їх вартість часто перевищує вартість активів у матеріальній формі. Це тенденція, і тенденція загальна. Прикладів цьому чимало.
У 146 млн. дол. вартості компанії DODGE - 74 млн. дол. вартість торгової марки.
Компанія "Phillip Morris" придбала компанію "Kraft" за 13 млрд., що на 600% перевищувало вартість її матеріальних активів. Це було зроблено з розрахунку отримати лояльних клієнтів компанії "Kraft".
Збільшення абсолютної цінності має прояв і у формі збитків від незаконного використання об'єктів інтелектуальної власності. Компанії - виробники програмного забезпечення втрачають близько 13-15 млрд. дол. в результаті нелегального використання їх продуктів. За даними торгово-промислової палати Німеччини, щорічні збитки правовласників відомих марок складають бизько 100 млрд. дол. у результаті використання їх торгових марок на фальсифікаті.
Відносна цінність об’єктів інтелектуальної власності проявляється в тенденції темпів приросту продажу об’єктів інтелектуальної власності відносно інших об’єктів. Так, світова торгівля правами на використання об’єктів промислової власності має приріст 12% в рік, а приріст світового промислового виробництва не перевищує 2,5-3% в рік.
Відносна цінність об'єктів інтелектуальної власності знаходить вираження в структурі фінансової звітності підприємств. Приймаючи на баланс об'єднання об'єкти інтелектуальної власності або права на такі фрази об'єкти, підприємства можуть отримувати вигоду. Комерціалізація об'єктів інтелектуальної власності - збільшення вартості активів підприємства і збільшення вартості підприємства в цілому. Крім того, така діяльність підтримує розвиток конкуренції і відкриває нові перспективи для бізнесу.
А важливою складовою процесу комерціалізації є оцінка інтелектуальної власності.
- Щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”.24.03.2022 року прийнято Закон України № 2145-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Коротко про основні положення цього ЗаконуПовна версія статті
- Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?З початку війни в Україні внаслідок військової російської агресії станом на 17 березня, за даними проекту KSE "Росія заплатить", сума завданих збитків складає 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд дол. Як діяти в тому випадку, якщо майно постраждало внаслідок військових дій? Які кроки необхідно зробити, щоб мати право на компенсацію в майбутньому.Повна версія статті