Що таке авторизований електронний майданчик в оцінці?
Вісь вже рік як діє Наказ ФДМУ від 17.05.2018 року №658, згідно якого реєстрація Звітів про оцінку в Єдиній базі даних звітів здійснюється через авторизовані електронні майданчики. Це стосується, так званої, податкової оцінки або оцінки для вчинення нотаріальних дій. Про ті - добре це чи погано - сказано багато і повторюватись не будемо, бо це не є темою нашої статті. Справа в тому, що замовники оцінки часто плутають вартість послуг оцінювача та вартість послуг електронних майданчиків: елементарно додають їх та відправляють в кишеню оцінювача. Отже, ми спробуємо розібратись: кому "що" і кому "за що"?
Що таке авторизований електронний майданчик і за що ми платимо "майданчиках"?
Поняття авторизованого електронного майданчика (ємо себе) Ви знайдете в згадуваному вище Наказі ФДМУ №658. ОТРИМАЄМО - авторизована Фондом відповідно до "бла... бла... бла.."... з підтвердженою відповідністю до купи інструкцій та інших Наказів, Порядків, Законів і забезпечує (далі пряма мова): “реєстрацію суб'єктів оціночної діяльності, розміщення, отримання і передавання інформації та документів (без попередньої ідентифікації суб'єкта оціночної діяльності у єдиній базі даних звітів про оцінку) до єдиної бази даних звітів про оцінку з метою перевірки оціночної вартості об'єкта нерухомості, здійснення автоматичної ідентифікації суб'єкта оціночної діяльності, нотаріуса або особи, яка вчиняє дії щодо операції з відчуження об'єктів рухомого майна, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до яких здійснюється за допомогою мережі Інтернет".
Отже, за що ми платимо: за розміщення, отримання і передавання інформації та документів до єдиної бази даних звітів про оцінку з метою перевірки оціночної вартості об'єкта нерухомості.
Кому ми платимо?
На сьогоднішній день є 4 "майданчики", через які проводитися передача Звітів про оцінку до єдиної бази звітів про оцінку (вибачте за тавтологію):
- "Експрес оцінка +"
- "Реєстр оцінка"
- "Онлайн оцінка +"
- "Професійна оцінка"
Скільки ми платимо?
Вартість послуги залежить від вартості нерухомості. Станом на 15 травня 2019 року маємо наступні тарифи:
"Експрес оцінка +"
Оціночна вартість об'єкта до 50 000 грн - 1520,00 грн;
Оціночна вартість об'єкта більше 50 000 грн - 1830,00 грн.
"Реєстр оцінка"
Оціночна вартість об'єкта до 30 000 грн - 972,00 грн;
Оціночна вартість об'єкта від 30 000 до 300 000 грн - 1680,00 грн;
Оціночна вартість об'єкта більше 300 000 грн - 1842,00 грн.
"Онлайн оцінка +"
Оціночна вартість об'єкта до 30 000 грн - 1020,00 грн;
Оціночна вартість об'єкта від 30 000 до 300 000 грн - 1760,00 грн;
Оціночна вартість об'єкта більше 300 000 грн - 1920,00 грн.
"Професійна оцінка"
Вартість однієї послуги - 1810 грн.
Разом до сплати
Отже, чи допустима:
Вартість Вашої нерухомості (чи допустима, земельної ділянки) - 350 000 грн.
Реєстрація (вигідно на майданчику "Професійна оцінка") - 1810 грн.
Вартість послуг оцінювача (детальніше в статті "Оцінка для нотаріусів") наприклад - 500 грн.
РАЗОМ - 2310 грн.
Чому важливо звернутись до досвідченого оцінювача?
Оплачується разова реєстрація (внесення в базу одного документа).
Але... у єдиної бази звітів про оцінку є така річ: модуль електронного визначення вартості, який може й не "пропустити" вказану оцінювачем вартість. У цьому випадку дані про оцінку буде повернено і вказано рекомендовану вартість. Вам доведеться заплатити повторно таку ж суму.
Тому важливо, щоб оцінювач був досвідченим і мав інформацію про вартість нерухомості, яка вже вносилася в базу.
Обираючи правильно, Ви економите час та гроші.
Замовте попередній розрахунок вартості послуг з оцінки з реєстрацією на "майданчику" тут.
- Щодо Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”.24.03.2022 року прийнято Закон України № 2145-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”. Коротко про основні положення цього ЗаконуПовна версія статті
- Пошкоджене або знищене під час військових дій майно. Що робити?З початку війни в Україні внаслідок військової російської агресії станом на 17 березня, за даними проекту KSE "Росія заплатить", сума завданих збитків складає 1,8 трлн гривень або 62,6 млрд дол. Як діяти в тому випадку, якщо майно постраждало внаслідок військових дій? Які кроки необхідно зробити, щоб мати право на компенсацію в майбутньому.Повна версія статті