Кошик
2 відгуків
+380677707790
Незалежна судова експертиза та оцінка

СУДОВА ЕКСПЕРТИЗА З ПИТАНЬ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

СУДОВА ЕКСПЕРТИЗА З ПИТАНЬ ЗЕМЛЕУСТРОЮ
Експертиза з питань землеустрою є одним з видів судових експертиз інженерно-технічної експертизи. Це порівняно новий, але перспективний вид судової експертизи. Приблизний перелік питань до судового експерта по експертизі документації з...

22.06.20

Експертиза з питань землеустрою є одним з видів судових експертиз інженерно-технічної експертизи.

Це порівняно новий, але перспективний вид судової експертизи.

Експертизи з питань землеустрою виконуються судовими експертами, які атестовані за спеціальністю 10.20 “Дослідження з питань землеустрою”.

До недавнього часу судова експертиза з питань землеустрою була прерогативою судових експертів державних експертних установ. Зараз право на проведення таких експертиз мають і приватні судові експерти.

Основними замовниками експертизи з питань землеустрою до цього часу є органи слідства в рамках кримінального провадження, але спостерігається позитивна тенденція - висновки судового експерта та дослідження призначаються за клопотанням сторін в цивільних справах.

Основними завданнями судового експерта є:

 • Визначення відповідності розробленої документації із землеустрою та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування.

 • Визначення відповідності зміни цільового призначення земельних ділянок та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування.

 • Визначення відповідності фактичного землекористування правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам.

 • Визначення відповідності виконаної нормативної грошової оцінки земель вимогам нормативно-правових актів.

Крім того, встановлено й орієнтовний перелік вирішуваних експертом питань, такими є:

 • Чи відповідають розроблена документація із землеустрою на земельну ділянку та її затвердження вимогам земельного законодавства та іншим нормативним документам з питань землеустрою та землекористування? Якщо не відповідають, то в чому полягають невідповідності?

 • Чи змінено та затверджено цільове призначення земельної ділянки відповідно до вимог земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування? Якщо ні, то в чому полягають невідповідності?

 • Чи відповідає фактичне землекористування правовстановлюючим документам, документації із землеустрою на земельні ділянки та нормативно-правовим актам?

 • Чи відповідає виконана нормативна грошова оцінка земель вимогам нормативно-правових актів?

Це - далеко не повний перелік завдань, що вирішується за допомогою експертизи документації із землеустрою.

Перспективним вбачається виконання експертизи в рамках оскарження висновків державної землевпорядної експертизи та висновків екстериторіального погодження документації з землеустрою (це знайомо розробнику документації із землеустрою).

Перспективними також є дослідження щодо відповідності технічної документації встановлення відновлення меж земельних ділянок, коли земельно-технічна експертиза не дала бажаних результатів. 

Про інші види експертиз можна дізнатись ТУТ

 

 
Інші статті
Контакти
 • Телефон:
  +380677707790
  +380737707790
 • Контактна особа:
  Олександр Арашин
 • Адреса:
  вул. Монастирська, 43/8, Вінниця, Вінницька область, Україна
 • Email:
  sudexpert@vn.ua
Мапа