Кошик
2 відгуків
+380677707790
Незалежна судова експертиза та оцінка

БІЗНЕС, ПІДПРИЄМСТВО, КАПІТАЛ ЯК ОБ’ЄКТИ ВЛАСНОСТІ ТА ОЦІНКИ

БІЗНЕС, ПІДПРИЄМСТВО, КАПІТАЛ ЯК ОБ’ЄКТИ ВЛАСНОСТІ ТА ОЦІНКИ
Фірма - це вивіска, знак, назва конкретного підприємства, що є в даній сфері екномічно-органзіційною формою бізнеса, який, в свою чергу має в своїй основі капітал. Розуміння цього є дуже важливим для проведення оцінки.

29.05.20


Власність в буденному розумінні - це її зовнішня ознака - володіння людиною чимось. Володіти чимось може суб’єкт: фізична особа або юридична особа, в тому числі, держава. 

Таким чином, суб’єкт власності - економічно відособлена фізична або юридична особа, що володіє конкретним об’єктом власності (нерухомістю, рухомим майном, капіталом) з відповідними економічними інтересами. 

Реалізуючи свої економічні інтереси, суб’єкти вступають в економічні відношення з приводу володіння, розпорядження та використання своїх об’єктів власності.

Таким чином, власність це ще й процес: відношення, стосунки між власниками (суб’єктами власності).

Таке розуміння власності закладено в основу всіх економічних, юридичних, організаційно-правових процесів, в тому числі в основу визначення її вартості, в процес оцінки. Оцінка повинна враховувати не тільки цінність складових об’єкту власності, але й економічних стосунків, що реалізують право власності на нього.

Основу бізнесу та його невід’ємну суть складає капітал. Капітал - це матеріальна база сучасної економічної системи. Найпоширеніше тлумачення капіталу: капітал - багатство, засоби виробництва, фактори виробництва, форми інвестованої праці, що формує додатковий дохід.

Процес отримання доходу передбачає певні економічні відносини, в тому числі, відношення власності. Отже, крім того, що капітал це - матеріальні форми виробництва, це ще й економічні відношення між суб’єктами з метою отримання доходу.

Власність і капітал формуються у конкретні організаційні структури - підприємства, організації, фірми. Тому й оцінку їх проводять у застосуванні до певних організаційних форм.

Бізнес - це окрема діяльність, що організована в рамках певної організаційної структури. Головна її мета - отримання прибутку. Любий бізнес має свою організаційно-економічну форму у вигляді підприємства або організації. Кожне підприємство, щоб виділитись у конкурентному середовищі, зайняти свою ринкову нішу, закріпити свої специфічні особливості, створює та реєструє свої відмінності у формі фірмової назви та атрибутів.

Отже:

Фірма - це вивіска, знак, назва конкретного підприємства, що є в даній сфері екномічно-органзіційною формою бізнеса, який, в свою чергу має в своїй основі капітал.

Розуміння цього є дуже важливим і для суб’єктів власності, замовників оцінки і для оцінювачів, що оцінюють бізнес, фірму, підприємство, капітал.

Інші статті
Контакти
 • Телефон:
  +380677707790
  +380737707790
 • Контактна особа:
  Олександр Арашин
 • Адреса:
  вул. Монастирська, 43/8, Вінниця, Вінницька область, Україна
 • Email:
  sudexpert@vn.ua
Мапа