Корзина
2 отзыва
+380677707790
Незалежна судова експертиза та оцінка

ЯК ОФОРМИТИ РОЗСТРОЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ ПРИ КУПІВЛІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ДЕРЖАВНОЇ АБО КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

ЯК ОФОРМИТИ РОЗСТРОЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ ПРИ КУПІВЛІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ДЕРЖАВНОЇ АБО КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ
На який термін можна оформити розстрочення платежу? Як сплачувати розстрочені платежі за землю? Чим загрожує порушення строку сплати?

06.05.20

Механізм здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання громадянами та юридичними особами земельних ділянок державної та комунальної власності регулюється Порядком здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки державної та комунальної власності, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №381 від 22.04.2009 року.

На який термін можна оформити розстрочення платежу

Розстрочення платежу може бути здійснено на строк до п’яти років. Строк на який здійснюється розстрочення платежу, вказується в Договорі купівлі-продажу земельної ділянки. Строк визначається за згодою сторін. Отже, рішення про строк на який здійснюється розстрочення платежу може прийматись органом місцевого самоврядування (продавцем земельної ділянки).

Для того, щоб отримати розстрочення платежу, покупець обов’язково повинен сплатити не менше як 50 відсотків частини платежу протягом 30 календарних днів після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу.

На продаж або на інше відчуження земельної ділянки встановлюється заборона до повного розрахунку за договором купівлі-продажу, що також є умовою для надання розстрочення.

Як сплачувати розстрочені платежі

До Договору купівлі-продажу земельної ділянки додається графік погашення суми розстроченого платежу. Причому, графік є невід’ємною частиною договору.

Саме погашення розстроченого платежу здійснюється рівними частинами не рідше одного разу на три місяці. 

При цьому, під час визначення розміру платежу враховується індекс інфляції, встановлений Держкомстатом за період з місяця, що настає за тим, в якому внесено перший платіж, по місяць, що передує місяцю внесення платежу. 

Чим загрожує порушення строку сплати

Якщо покупець порушує строк сплати якоїсь частини платежу, то він має сплатити штрафні санкції, які зазначені в договорі. Тому треба дуже уважно ставитись до цієї частини договору. 

Прострочення погашення частини платежу більш як на два місяці є підставою для припинення розстрочення платежу за придбання земельної ділянки. Залишок платежу підлягає стягненню продавцем у порядку, встановленому законом.

Зверніть увагу на те, що прострочення платежу більше ніж на два місяці тягне за собою саме припинення розстрочення платежу, але не припинення договору купівлі-продажу. 

Замовити документацію з землеустрою та експертну грошову оцінку можна тут

 

Другие статьи
Контакты
 • Телефон:
  +380677707790
  +380737707790
 • Контактное лицо:
  Олександр Арашин
 • Адрес:
  вул. Монастирська, 43/8, Винница, Винницкая область, Украина
 • Email:
  sudexpert@vn.ua
Карта