Кошик
2 відгуків
+380677707790
Незалежна судова експертиза та оцінка

ЗБИТКИ ВНАСЛІДОК ОБРИВУ ДРОТУ ПОВІТРЯНОЇ ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧІ

ЗБИТКИ ВНАСЛІДОК ОБРИВУ ДРОТУ ПОВІТРЯНОЇ ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧІ
Осінь в Україні багата на природні несподіванки, внаслідок яких може бути завдано збитків майну. До кого звертатись у разі, якщо збитки завдано пошкодженими лініями електропередачі, роз’яснив Верховний суд.

06.11.19

Осінь в Україні багата на природні несподіванки, внаслідок яких може бути завдано збитків майну. До кого звертатись у разі, якщо збитки завдано пошкодженими лініями електропередачі, роз'ясник Верховний суд. 

У справі за позовом про відшкодування шкоди у зв'язку із заподіянням смерті корові внаслідок ураження струмом через обрив повітряних ліній електропередачі Верховний суд встановив, що власником електромережі є скаржник - "Чернігівобленерго" (і таке буває).

У зв'язку з тим, що діяльність, яку здійснює скаржник, безпосередньо пов'язана з експлуатацією цих ліній, Верховний суд визначив, що лінії мають ознаки джерела підвищеної небезпеки (далі - ДПН), передбачені ст. 1187 ЦК України. Відповідно до цієї ж статті відповідальність за завдану шкоду несе власник (володілець) ДПН. Верховний суд роз'яснив, що ним є юридична або фізична особа, в експлуатації якої знаходиться ДПН на відповідній правовій підставі.

Верховний суд визнав, що в даному випадку неможливо врахувати посилання скаржника на складні погодні умови як на непереборну силу для звільнення його від відповідальності у зв'язку з тим, що ним не надано належних доказів для підтвердження форс-мажорних обставин.

Отже, за висновком ВС відповідальність за шкоду, завдану повітряною лінією електропередачі як джерелом підвищеної небезпеки, покладається на особу, в експлуатації якої ця лінія перебуває, а штормові погодні умови не можуть визнаватися форс-мажором у випадку ненадання суду відповідного доказу.

Розмір заподіяної шкоди розраховує оцінювач або судовий експерт.

Інші статті
Контакти
 • Телефон:
  +380677707790
  +380737707790
 • Контактна особа:
  Олександр Арашин
 • Адреса:
  вул. Монастирська, 43/8, Вінниця, Вінницька область, Україна
 • Email:
  sudexpert@vn.ua
Мапа