Кошик
2 відгуків
+380677707790
Незалежна судова експертиза та оцінка

Що таке оцінка збитків і коли вона може знадобитись. Інструкція для споживача.

Що таке оцінка збитків і коли вона може знадобитись. Інструкція для споживача.
Як мінімізувати або відшкодувати в повному обсязі збитки, зберегти свої нерви, гроші і спати спокійно... 6 простих кроків, які допоможуть вам мінімізувати збитки.

12.09.19

Наше майно, здоров’я і навіть життя щоденно піддаються всіляким ризикам. Сусіди заливають наші квартири, на дорогах лютують горе-водії, які так і чекають, щоб притерти Ваше улюблене авто, крадії так і мріють розжитись за Ваш рахунок. Не хочеться згущувати фарби на нашому, і так не безхмарному небосхилі. Але... Але неприємності трапляються.

В таких випадках наша задача - мінімізувати збитки або відшкодувати їх в повному обсязі. І для цього Вам обов'язково знадобиться професійна оцінка збитків. Кваліфікований фахівець - оцінювач або експерт - визначить, який збиток нанесено постраждалій особі і яка сума покриє збитки.

Простими словами, оцінка збитків - це експертне заключення, що має на меті визначити: яка шкода нанесена майну громадянина або організації, по якій причині це відбулось та яким буде розмір відшкодування.

А ТЕПЕР: покрокова інструкція для не юристів.

6 простих кроків,які Вам необхідно зробити, щоб мінімізувати збитки.

І так, Вам, не дай Бог,завдані збитки. Що маємо робити? Найкраща війна гірша за найбільш поганий мир. Тому намагаємось домовитись з винуватцем “по-доброму”. Якщо так не виходить, значить оцінка Вам знадобиться в будь-якому випадку. Звіт оцінювача або висновок будівельно-технічного дослідження зробить Ваші претензії обґрунтованими та офіційними.

 

Перейдемо до покрокової інструкції.

КРОК 1. Фіксуємо подію.

Одразу, як сталося лихо, в будь-якому випадку, викликаємо повноважного представника. Факт нанесення шкоди необхідно обов’язково зафіксувати. Повноважними представниками можуть бути: представник ЖЕКу або управляючої компанії - при затопленні або пожежі, співробітників дорожньої поліції - при ДТП, співробітників поліції - при крадіжці.

Уповноважені особи мають скласти офіційний акт, в якому зазначається час та місце пригоди, видимі пошкодження, думку про попередню причину пригоди. Корисно провести фотофіксацію,яку можна долучити до акту.

Незалежну оцінку шкоди, що нанесена нерухомому майну, краще провести трохи пізніше, коли сліди gошкоджень(затоплення, пожежа) себе краще проявлять.

КРОК 2. Обираємо оціночну компанію.

Перш ніж запросити оцінювача, домовтесь з винуватцем про час проведення огляду. Винуватець має право бути присутнім при огляді і тому буде краще, якщо у Вас буде підтвердження, щоВи його офіційно попередили про час проведення огляду.

Ви маєте право самостійно обирати оціночну компанію, інакше компанія, яку запропонував або запросив Ваш опонент, може свідомо занизити вартість заподіяної шкоди. Бо, хто платить гроші - той і музику замовляє.

Підходити до вибору оціночної компанії потрібно зважено: замовляти послугу в першої ліпшої компанії - нерозумно і навіть небезпечно.

Ось основні критерії вибору оцінювача:

 1. Досвід роботи. Обирайте та працюйте з тими компаніями, які працюють на ринку 5 і більше років.
 2. Наявність сайту, сторінки у ФБ та їх функціональність. Солідні фірми мають свої сайти і постійно поновлюють їх. Це свідчить про те, що компанія “жива”, працює та спілкується зі своїми клієнтами.
 3. Відгуки реальних користувачів та Ваших знайомих. Найкращий варіант - знайти компанію за рекомендацією тих, хто вже звертався за подібною послугою.
 4. Наявність кваліфікаційних документів. Обов’язково поцікавтесь, чи має оціночна компанія Сертифікат суб’єкта оціночної діяльності. Чи є у працівників компанії кваліфікаційні Свідоцтва оцінювачів або кваліфікаційне Свідоцтво судового експерта за відповідним напрямком.
 5. Членство в саморегулівних організаціях. Бажано, але не обов'язково,членство в саморегулівній професійній спілці.
 6. Професійний підхід. Незалежність, неупередженість, відкритість та конфіденційність, а також професійність - це якості, що необхідні в роботі оцінювача або експерта.

КРОК 3. Сповіщаємо всіх учасників пригоди.

Всіх зацікавлених осіб (винуватців, уповноважених представників)сповіщаємо про проведення процедури. Зробити це можна за допомогою листа з рекомендованим повідомленням про отримання. Листи учасники мають отримати не пізніше ніж за три дні до проведення огляду. В такому випадку, навіть якщо учасники не з’явились на огляд, у Вас буде документ, який підтверджує, що він сповіщений і не з’явився за власною ініціативою.

КРОК 4. Готуємось до приходу оцінювача.

До приходу оцінювача Вам потрібно підготуватись заздалегідь - забезпечити доступ до приміщень, що постраждали, надати доступ до авто.

КРОК 5. Надаємо оцінювачу необхідні для проведення процедури документи.

До приходу оцінювача Вам необхідно зібрати наступні документи:

 • акти затоплення, пожежі, ДТП,крадіжки;
 • фото або відеозаписи,зроблені Вами після пригоди;
 • документи, що підтверджуються право власності на рухоме або нерухоме майно;
 • технічна документація: паспорт БТІ, техпаспорт на автомобіль відповідно.

Детальний перелік документів уточнюйте в оціночній компанії.

КРОК 6. Отримуємо Звіт про оцінку або Висновок експертного дослідження.

Тривалість роботи залежить від складності та об’єму роботи: від 2-х до 10-ти робочих днів.

Результат процесу оцінки - Звіт про оцінку або Висновок експертного дослідження, що складені по встановленому зразку, де вказана вартість заподіяної шкоди, втраченої вигоди, вартість відновлювального ремонту. З цим документом звертаєтесь до винуватця. Але, якщо ця нехороша людина відмовляється платити, звертаєтесь з цим документом до суду.

Нехай Господь береже Вас від неприємностей! Але, якщо все-таки неприємність трапилась, маємо надію, що ця інформація стала Вам у пригоді.

Детальніше ознайомитись з порядком оцінки збитків можете ТУТ

Інші статті
Контакти
 • Телефон:
  +380677707790
  +380737707790
 • Контактна особа:
  Олександр Арашин
 • Адреса:
  вул. Монастирська, 43/8, Вінниця, Вінницька область, Україна
 • Email:
  sudexpert@vn.ua
Мапа